+48 530 97 46 42 / +48 58 668 17 17

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. działa na polskim rynku od 1920 roku. Jest jedną z najstarszych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Do Grupy Ubezpieczeniowo - Finansowej Warta należą Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A., Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie WARTA S.A. Grupa WARTA oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe oraz na życie. Łącząc produkty poszczególnych spółek zapewnia Klientom pełną i komplementarną ofertę przeznaczoną zarówno dla osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.
Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom Klientów, WARTA nieustannie wzbogaca ofertę o nowe produkty. Oferta ubezpieczeń. komunikacyjnych, majątkowych i osobowych, obejmująca ponad 120 produktów ubezpieczeniowych, zapewnia kompleksową ochronę zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Domeną działalności TU i R Warta SA są ubezpieczenia majątkowe i osobowe. Oferta dla klientów indywidualnych obejmuje m.in. ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowo-turystyczne i odpowiedzialności cywilnej. Dla przedsiębiorców działających w różnych branżach firma oferuje specjalistyczną i kompleksową ochronę ubezpieczeniową, zgodną ze standardami Unii Europejskiej. Oferta dla przedsiębiorstw zawiera zarówno produkty w systemie all risks dla dużych podmiotów gospodarczych, jak i pakiety dla małego i średniego biznesu. Kompleksowe oferty zawierają komplet produktów chroniących mienie, działalność oraz finanse firm.
 
Kapitał akcyjny TUiR WARTA S.A. wynosi 151 976 570 zł
 
GŁÓWNI AKCJONARIUSZE
 
Talanx International AG – 70% akcji
Meiji Yasuda Life Insurance Company – 30% akcji
 
Informacje o firmach:
Talanx Grupa Talanx jest trzecią największą grupą ubezpieczeniową w Niemczech i jedenastą największą grupą ubezpieczeniową w Europie. Talanx prowadzi swoją działalność pod wieloma markami, takimi jak: HDI, HDI-Gerling, Hannover Re (jeden z wiodących reasekuratorów), Targo Insurers, PB Insurers, Neue Leben i spółka świadcząca usługi finansowe AmpegaGerling. Grupa, mająca swoją główną siedzibę w Hannoverze, działa na terenie 150 krajów. Agencja ratingowa Standard & Poor's przyznała grupie ubezpieczeniowej Talanx rating siły finansowej na poziomie A+/stable (mocny), a Grupie Hannover Re rating na poziomie AA-/stable (bardzo mocny). Talanx International AG zarządza międzynarodowymi liniami ubezpieczeń dla klientów indywidualnych i korporacyjnych Grupy Talanx. Talanx International jest obecny w 15 krajach i posiada około 8 mln klientów. Oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe, morskie i na życie.
Więcej: www.talanx.com
 
Meiji Yasuda Meiji Yasuda Life Insurance Company to firma założona 9 lipca 1881 r. jako pierwszy ubezpieczyciel na życie na japońskim rynku. Obecnie jest drugim graczem na rodzimym rynku pod względem przypisu składki. Ma 39 tys. pracowników z czego ponad 30 tys. osób to siły sprzedaży oferujące szeroki zakres ubezpieczeń w tym indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia rentowe, głównie z wykorzystaniem kanału bancassurance.
Od 2010 r. firma Meji Yasuda jest związana z Talanx porozumieniem o strategicznym partnerstwie. 
Więcej: www.meijiyasuda.co.jp/regular/english/
Wróć

Potrzebujesz porady?

Szukasz ubezpieczenia?

Korzystamy z ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej