+48 530 97 46 42 / +48 58 668 17 17

Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA S.A

Grupę Ubezpieczeniową Europa tworzą TU Europa SA i TU na Życie Europa SA. TU Europa datuje swoją działalność na rynku polskim od 1995 roku.

Specjalizuje się w ubezpieczeniach powiązanych z produktami finansowymi, ściśle współpracuje z sektorem finansowym w Polsce, w tym z czołowymi bankami i dużą grupą pośredników finansowych. Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA SA jest liderem bancassurance, wyznacza nowe trendy w ubezpieczeniach dedykowanych dla polskiego sektora finansowego oraz aktywnie wpływa na kształt rynku finansowo-ubezpieczeniowego w Polsce. Od 2001 r. jest organizatorem Europejskiego Forum Bankowo-Ubezpieczeniowego, które stało się miejscem dialogu i wymiany doświadczeń z zakresu bancassurance.

Europa jest notowana na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i należy do elitarnego grona spółek przestrzegających zasad ładu korporacyjnego. Jest partnerem godnym zaufania, organizacją stabilną i bezpieczną.

Siłę Europy stanowi kompleksowa oferta produktów i szybkość ich wdrożenia, połączona z szeroką dostępnością w tysiącach placówek na terenie całej Polski.

Firma specjalizuje się w produktach dostępnych w segmencie bancassurance, dołączanych do kredytów hipotecznych, konsumpcyjnych, kart kredytowych i lokat bankowych: ubezpieczeniach finansowych, ubezpieczeniach majątkowych, ubezpieczeniach osobowych, ubezpieczeniach na życie, ubezpieczeniach dla małych i średnich p[rzedsiębiorstw, gwarancjach i eurogwarancjach, ubezpieczeniach zdrowotnych.

Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA SA tworzy i wprowadza na rynek autorskie strategie inwestycyjne. Udziela gwarancji ubezpieczeniowych największym touroperatorom w Polsce oraz znajduje się w czołówce rynku ubezpieczeń turystycznych.

Szybko reaguje na zmieniające się potrzeby rynku i dynamicznie dostosowujemy do nich sposoby działania.

Kapitał zakładowy towarzystwa wynosi 37 800 000 zł.

Głównym akcjonariuszem towarzystwa jest polski inwestor z branży finansowej Getin Holding SA.

Wróć

Potrzebujesz porady?

Szukasz ubezpieczenia?

Korzystamy z ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej